Sağlık Sigortası

Koç Üniversitesi Lisansüstü burs paketi kapsamında tam zamanlı öğrencilerimize özel sağlık sigortası yapılabilmektedir. (Hukuk Yüksek Lisans Öğrencileri bu kapsama dahil değildir) Sağlık sigortası Yüksek Lisans öğrencileri için iki sene, Doktora öğrencileri için ise beş seneye kadar yapılabilir. Bu süreleri aşan öğrenciler için sağlık sigortası devam ettirilmemektedir.
Sağlık Sigortası olan öğrencilerimiz, sigorta hakkından nakdi olarak da yararlanabilir. Nakdi olarak yararlanabilme koşulları Soru&Cevap bölümünde detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Arzu eden öğrenciler eş ve çocuklarını ek prim ödeyerek sağlık sigortası kapsamına dahil edebilirler. Aile ekleme koşulları Soru&Cevap bölümünde detaylı bir şekilde açıklanmıştır.
Mevcutta üniversite tarafından özel sağlık sigortası bulunan öğrencilerin yeniden form doldurmasına gerek bulunmamaktadır.
Genel Sağlık Sigortası’ndan prim ödeyerek yararlanıyorsanız ve Özel Sağlık Sigortası hakkınızdan feragat ederek kişi başı poliçe tutarı almak istiyorsanız, aşağıda belirtilen belgeleri Enstitü İdari Asistanınıza iletmeniz gerekmektedir;
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) alınmış prim ödediğinizi gösteren belge
  • Eylül ayına ait primi ödediğinizi gösteren ödeme dekontu
  • Ekte yer alan dilekçe
İsteğe Bağlı Sigortalılığınızı başlattıysanız ve Özel Sağlık Sigortası hakkınızdan feragat ederek kişi başı poliçe tutarını almak istiyorsanız, aşağıda belirtilen belgeleri Enstitü İdari Asistanınıza iletmeniz gerekmektedir;
  • SGK’dan alınmış ve İsteğe Bağlı Sigortalılık durumunuzu  gösteren belge
  • Eylül ayına ait primi ödediğinizi gösteren ödeme dekontunu
  • Ekte yer alan dilekçe
  • GENEL SAĞLIK SİGORTASI
  • İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK

Acil Durum Numaraları

Health Center Emergency / Sağlık Merkezi Acil >>> 11 22

Health Center Reception – Appointment / Sağlık Merkezi Resepsiyon-Randevu (0212) 338-1273

Health Center Fax / Sağlık Merkezi Fax (0212) 338-1272 

Public Hospital Emergency / Devlet Acil Ambulansı (0212) 338-112 

Amerikan Hospital / Amerikan Hastanesi (0212) 311 20 00 

Security Office Emergency / Güvenlik Ofisi Acil (0212) 338 35 35 – 338 36 36 – 338 30 60