Tarih

Koç Üniversitesi Tarih Doktora Programı, öğrencilere ileri seviye tarih çalışmalarında güçlü bir temel sağlamayı amaçlamaktadır. Tarih Bölümü çeşitli konuları kapsar, ancak özellikle şu alanlarda güçlüdür: Osmanlı İmparatorluğu, Türkiye, Balkanlar, Rusya, Ukrayna ve Sovyetler Birliği, Avrupa ve Akdeniz.

Doktora öğrencilerinin, eğitimlerinin bir parçası olarak, ders yükümlülüklerini ve doktora yeterlik sınavını başarıyla tamamlamaları, özgün araştırma yapmaları ve doktora tezi yazmaları gerekmektedir. Ayrıca öğretim asistanı olarak çalışmaları gerekmektedir. Doktora öğrencileri her zaman danışmanları ve bölümdeki diğer öğretim üyeleri ile yakın işbirliği içinde çalışırlar. Geleceğin meslektaşlarını yetiştirmek ve bu nedenle doktora öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği tüm yardım ve tavsiyeleri sağlamayı hedefliyoruz.

Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri olan Koç Üniversitesi’nden tarih doktorası, Türkiye’de ve yurtdışında başarılı bir akademik kariyer sağlar. Bununla birlikte, mezunlarımız devlet, sivil toplum kuruluşları ve gazetecilik alanlarında bir kariyere başlamak için kendilerini ayrıcalıklı bir konumda bulacaklardır.

Akademik Kadro

Akademik Kadro hakkında daha fazla bilgi alın

Ders Tanımları

Ders Tanımları hakkında daha fazla bilgi alın

Doktora

Doktora hakkında daha fazla bilgi alın

Bölümümüz, Türkiye’de sosyal ve ekonomik tarih alanında Avrupa Araştırma Konseyi tarafından finanse edilen tek projeye ev sahipliği yapmakta ve şu anda Koç Üniversitesi lisansüstü öğrencilerini bu projede istihdam etmektedir. 

Daha fazla bilgi için Urban Occupations OETR