Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar - Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü’ne (EMBO) Asil Üyeliği
Yayınlanma Tarihi 2024-07-12 15:00
ÖdüllerMoleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ve Tıp Fakültesi öğretim üyemiz Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar, Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü’ne (EMBO) asil üye seçildi. 92’sini Nobel Ödüllü araştırmacıların oluşturduğu 2.000’i aşkın üyesiyle EMBO, dünya genelinde temel bilimlerin gidişatına yön veren çalışmalarıyla biliniyor.
Bu yıl Türkiye’den seçilen tek üye, Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar ile birlikte Koç Üniversitesi, EMBO’da birden fazla öğretim üyesiyle Türkiye’yi temsil eden ilk okul oldu.
EMBO’ya yaşam bilimleri alanında yaptığı muazzam katkılar nedeniyle bu yıl tüm dünyadan 100 yeni asil üye katıldı. 1993 yılından bu yana EMBO’ya üye olan Türkiye’den 2024 itibarıyla toplamda altı üye, ülkemizi temsil ediyor.
EMBO bu yıl, 60. yıl dönümünü kutluyor.
Kategoriler
Son Haberler
Ödüller
Prof. Dr. Ayişe Karadağ Amerikan Hemşirelik Akademisi Üyeliği
Ödüller
Bertil Emrah Oder, “Fernand Braudel Senior Fellow” olarak seçildi
Araştırma
Tüketici Araştırmalarında Düşünce Liderliği
Ödüller
Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar - Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü’ne (EMBO) Asil Üyeliği
Bilim & Teknoloji
KUISCID Haziran ayı bülteni yayınlandı!